RADNIČNÍ VÝSTAVA PŘIPOMÍNÁ OSTRAVSKÝ ROK 2022 OBJEKTIVY FOTOAPARÁTŮ

RADNIČNÍ VÝSTAVA PŘIPOMÍNÁ OSTRAVSKÝ ROK 2022 OBJEKTIVY FOTOAPARÁTŮ

Konec roku vždy přináší bilanční náladu a nutkání ohlédnout se za jeho uplynulými událostmi. Výstava ve foyer ostravské Nové radnice vychází takovýmto náladám vstříc. Její organizátoři totiž připravili výběr z fotografií šesti autorů, kteří v rámci své profese rok co rok dokumentují důležité dění v moravskoslezské metropoli.

Šestici fotografů – Adolfa Horsinku, Lukáše Kaboně, Jaroslava Ožanu, Vladimíra Pryčka, Alexandra Satinského a Jiřího Zerzoně – jsme (nejen) loni mohli potkat tam, kde se „něco dělo“. Spouště jejich fotoaparátů cvakaly všude, kde vás napadne. Na veřejných prostranstvích, při společenských, kulturních nebo sportovních událostech, během situací klíčových, významných, kuriozních i těch každodenních, na první pohled běžných. Díla těchto profesionálů však nemají „pouze“ dokumentaristickou, shrnující, hodnotu. Každý z nich vložil do svých fotografií smysl pro výraz, cit pro atmosféru a předvedl dokonalé zvládnutí svého řemesla.

Široký záběr vystavených fotografií spojuje společná myšlenka: představit a ukázat Ostravu

v roce 2022 a uchovat momenty, na které by se nemělo a nedá zapomenout.

Výstava je volně přístupná v radničním foyer.

 

zdroj: https://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/radnicni-vystava-pripomina-ostravsky-rok-2022-objektivy-fotoaparatu

Prev Foto měsíce prosinec 2022
Next Fotograf Deníku Lukáš Kaboň získal prestižní ocenění za svou fotografii z Mistrovství Evropy ve fotbale žen U19, které se konalo v červenci 2022 v Ostravě.

Comments are closed.